Ostatnie zaplanowane w bieżącym roku kalendarzowym spotkanie w ramach Projektu Per Scientiam Ad Astra – Pokazy Naukowe w Akademii Tarnowskiej zrealizowane 15.12.2023 poświęcone było szeroko pojętej chemii roztworów wodnych i składało się z części wykładowej i warsztatowej. Tym razem Pani Kierownik Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej – dr Agata Lada skupiła uwagę uczniów na zagadnieniach wskaźników acydymetrycznych, roztworach buforowych oraz pojęciom stałem i stopnia dysocjacji. Po ciekawym wykładzie okraszonym pokazem doświadczeń chemicznych uczestnicy przenieśli się do laboratorium chemicznego gdzie w praktyce mięli okazję skonfrontować się ze zdobytą w szkole a ugruntowaną podczas wykładu wiedzą teoretyczną.

Na danym wydarzeniu w Projekcie wzięli udział Uczniowie klasy III z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego z Dębicy. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują uczestnikom zarówno za zainteresowanie, zaangażowanie jak i bardzo miło i produktywnie spędzony czas.

Obszerna relacja z wydarzenia + galerią znajdują się na FB: klik