Elektrochemia w nauce i przemyśle po raz kolejny! Tym razem spotkanie nr 16!
Dr Krzysztof Kleszcz z Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej wprowadził uczestników swojego wydarzenia w ramach Projektu w świat elektrochemii. Wydarzenie to składało się z jednej części – wykładu, który wzbogacony był interesującymi demonstracjami z zakresu szeroko pojętej elektrochemii. Na początku uczniowie poznali terminy i definicje związane z przepływem prądu w roztworach elektrolitów. Oprócz fundamentalnych praw elektrolizy sformułowanych przez M. Faradaya, uczniowie mieli okazję wysłuchać o odkryciach i wczesnych próbach zastosowania elektrolizy w służbie człowieka. Następnie prelegent zaprezentował współczesne oraz przyszłościowe zastosowania elektrochemii.
Relacja z wydarzenia + galerią znajdują się na FB: link
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z: I Liceum Ogólnokształcące im. K. Brodzińskiego oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni.
Serdecznie dziękujemy za miło i produktywnie spędzony czas.