Tym razem dr Krzysztof Kleszcz z Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej podczas swojego wydarzenia w ramach Projektu wprowadził uczestników w świat elektrochemii. Wydarzenie składało się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów.
W części wykładowej uczniowie zapoznali się z terminami i definicjami wielkości charakteryzujących przepływ prądu w roztworach elektrolitów. Poza fundamentalnymi prawami elektrolizy M. Faradaya, uczniowie mięli okazję wysłuchać o odkryciach i wczesnych próbach zastosowania elektrolizy w służbie człowieka. Następnie prelegent zaprezentował współczesne i perspektywiczne aplikacje elektrochemii.
W części drugiej uczniowie mięli okazje samodzielnie przeprowadzić zarówno podstawowe jak i zaawansowane doświadczenia z elektrolizą, ogniwami czy aparatem Hoffmana.
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy.
Serdecznie dziękujemy za miło i produktywnie spędzony czas.