Drugie spotkanie w miesiącu październiku to również zajęcia o tematyce chemicznej. Tym razem dr inż. Piotr Niemiec, pracownik Katedry Chemii miał ogromną przyjemność prowadzić zarówno wykład jak i warsztaty dla uczniów swojego rodzimego liceum, tj. I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Brodzińskiego w Tarnowie. Podczas wykładu wyjąsniono między innymi chemiczną naturę grupy karbonylowej na bazie chemii kwantowej i map potencjału elektrostatycznego wraz z możliwością zobaczenia „selfie” cząsteczki. Druga część – warsztaty praktyczne – to samodzielna praca uczestników w asyście zarówno pracowników Katedry Chemii Akademii Tarnowskiej jak i studentów Naukowego Koła Chemików „OZON”.
Organizatorzy serdecznie dziękują za naukowo i miło spędzony czas.