Drugie spotkanie w obecnym roku kalendarzowym, w ramach Projektu, już za nami. Tym razem Pani dr Małgorzata Martowicz poruszyła temat chemicznych związków wielkocząsteczkowych i ich obecności w życiu każdego człowieka. Podczas pierwszej części piątkowego wydarzenia – wykładu – uyczestnicy zostali zaznajomieni z chemią polimerów, białek, tłuszczy, węglowodanów, hydrożeli oraz tworzyw sztucznych. Dodatkowo poruszone zostały kwesie wpływu polimerów i tworzyw sztucznych na przyszłość naszego środowiska naturalnego. Wykład zakończył się krótkim wstępem do chemicznej analizy żywności.
Druga część spotkania to zajęcia praktyczne na pracowni laboratoryjnej. Uczniowie podczas warsztatów mięli okazję samodzielnie oznaczyć zawartość takich związków jak szczawiany występujące w herbatach dostępnych w ogólnodostępnych sklepach spożywczych.

Organizatorom bardzo miło było gościć uczniów tym razem aż z trzech szkół! W dniu dzisiejszym w Projekcie udział wzięły następujące szkoły: Zespół Szkół im. ks. dr Jana Zwierza w Ropczycach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku oraz II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy. Organizatorzy raz jeszcze dziękują za udział i bardzo miło oraz naukowo spędzony czas!

Obszerna relacja w połączeniu z galerią znajduje się na FB: klik