Kolejne – ósme spotkanie projektowe również za nami! Tym razem wykłady i warsztaty z szeroko rozumianej chemii kosmetycznej a konkretnie – wybranych substancji aktywnych w nowoczesnych kosmetykach. Pierwsza część wykładowa wprowadziła Uczestników w świat nowoczesnych kosmetyków. Zapoznali się oni z takimi zagadnieniami jak aktywne składniki w algach morskich, drzewach kiełbasianych, śluzach mięczaków, syntetycznych peptydach oraz ich zastosowaniach.
Druga część – laboratorium – to już zaawansowane metody pozyskiwania wybranych substancji organicznych z surowców pochodzenia naturalnego w tym skórki z pomarańczy oraz lawendy. Uczniowie mięli okazję zarówno zapoznać się jak i samodzielnie przeprowadzić proces ekstrakcji ciągłej wykorzystaniem apratów Soxhleta i Derynga.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie wraz z opiekunem z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Tarnowie. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują uczestnikom zarówno za zainteresowanie, zaangażowanie jak i bardzo miło i produktywnie spędzony czas.

Obszerna relacja w połączeniu z galerią znajduje się na FB: klik